Zapraszamy na 44. Powiatowy Rajd Rowerowy

11-09-2024

Starosta Łańcucki, Burmistrz Miasta Łańcuta, Wójt Gminy Łańcut, Wójt Gminy Markowa zapraszają na 44. Powiatowy Rajd Rowerowy Łańcut – Sonina – Kosina – Markowa dla upamiętnienia Sprawiedliwych z terenu powiatu łańcuckiego, którzy w latach niemieckiej okupacji 1939-1944 ratowali ludzkie życie w sobotę 21 września 2024 r.
PROGRAM:
9.00 - Łańcut - zbiórka przy Miejskiej Bibliotece Publicznej ul. Moniuszki 2 przy tablicy poświęconej Anieli Nizioł, upamiętnionej przez Instytut Pileckiego w ramach programu „Zawołani po imieniu”
9.30 - Sonina - prezentacja prywatnej kolekcji motocykli zabytkowych Antoniego Markowicza
10.45 - Kosina - zwiedzanie zabytkowego XVII-wiecznego drewnianego kościoła pw. św. Sebastiana, zapalenie zniczy na grobie Michała Szydłowskiego, Ślązaka służącego w niemieckiej armii, który w czasie II wojny światowej ocalił przed egzekucją 13 Polaków oraz przypomnienie innych bohaterów związanych z tą wsią
12.15 - Gać -  postój przy Uniwersytecie Ludowym wybudowanym w latach 1935-1936
12.30 - Markowa - W Sadzie Pamięci przy Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej oddanie hołdu Sprawiedliwym z terenu powiatu łańcuckiego
13.00 - zwiedzanie Zagrody Muzeum Wsi Markowa, z chałupą Szylarów - domem – kryjówką - zabytkiem z 1834 r. (rozdanie nagród przy grzybku Centrum Kultury Gminy Markowa - gorący posiłek i zakończenie rajdu)

Uczestnictwo w formie imiennego wykazu zgłaszać do 19 września br. tel. 17 225 6964 lub w Starostwie Powiatowym w Łańcucie ul. Mickiewicza 8 pok. nr 4 piętro budynku D. Opłatę na ubezpieczenie 10 zł od uczestnika należy uiścić podczas rejestracji Uwaga: uczestnicy niepełnoletni jadą tylko pod opieką osoby dorosłej. Długość trasy około 30 km, w tym 3 km drogą szutrową. W przypadku niekorzystnej pogody rajd może zostać odwołany.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!