Zapraszamy do udziału w Gali Nagrody Starosty Łańcuckiego Statuetki św. Michała Archanioła

26-09-2022

Już w trakcie uroczystej Gali w dniu 29 września 2022r. o godz.19.00 w kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łańcucie poznamy laureata Nagrody Starosty Łańcuckiego za 2022 rok.

Kapituła, w której skład wchodzą przewodniczący Rady Powiatu, Starosta, Burmistrz, Wójtowie gmin powiatu łańcuckiego, Proboszcz parafii farnej oraz Kapelan samorządowców Archidiecezji Przemyskiej, przyznała statuetkę św. Michała Archanioła jako wyraz uznania za wybitne osiągnięcia społeczne, naukowe, sportowe, kulturalne, artystyczne i popularyzatorskie dla dobra powiatu łańcuckiego.

W trakcie uroczystości nastąpi też odznaczenie za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia zagrożonych wykluczeniem społecznym, Złotym Krzyżem Zasługi przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Józefy Kogut – współzałożycielki i wiceprezes łańcuckiego koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Pani Józefa Kogut została również wyróżniona przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Odznaką Honorową „Primus In Agendo”.

W 2017 r. Pani Józefa Kogut została laureatką Nagrody Starosty Łańcuckiego Statuetki św. Michała Archanioła.

Galę uświetni koncert "Ave Maria Musica Sacrum et Profanum" w wykonaniu Artystów Mazowieckiego Wędrownego Teatru Muzycznego:

Maggie Tunkiewicz-Zakrzewska - sopran

Wojciech Bardowski - baryton

Mariusz Dubrawski - piano

Galę poprzedzi o godz. 18.00 Msza św.