Wyróżnienia "Zasłużony dla Powiatu Łańcuckiego" przyznane

30-09-2022

Podczas uroczystej Gali Nagrody Starosty Łańcuckiego do grona wyróżnionych symbolem „Zasłużony dla Powiatu Łańcuckiego” dołączyły osoby, które wyróżnia praca na rzecz dobra wspólnego oraz rozsławianie powiatu łańcuckiego.

Anna Burghardt z Żołyni - emerytowana nauczycielka matematyki, wieloletnia działaczka związków zawodowych, inicjatorka działań patriotycznych podejmowanych na terenie Żołyni, autorka monografii wydanej na 50-lecie żołyńskiego liceum, oraz publikacji z okazji 200-lecia szkoły podstawowej w Żołyni.

Stanisława Kuźniar z Markowej - świadek w procesie beatyfikacyjnym Sług Bożych Wiktorii i Józefa Ulmów z dziećmi, którym pomagała w prowadzeniu gospodarstwa rolnego w Markowej i w opiece nad dziećmi, świadek historii, o której opowiada z  perspektywy ponad stu lat swojego życia.

Krzysztof Panas z Łańcuta - mistrz płatnerski prowadzący działalność na terenie powiatu łańcuckiego od ponad 45 lat, specjalizujący się w wykuwaniu historycznej białej broni tradycyjną metodą ręcznej obróbki stali, którego rzemiosło znane jest na całym świecie.

Pamiątkowe symbole ,,Zasłużony dla Powiatu Łańcuckiego” , które od 2008 r. Zarząd Powiatu Łańcuckiego przyznaje mocą uchwały dla osób, które mają znaczące zasługi dla rozwoju i promocji powiatu, wręczyli Marek Uberman Przewodniczący Rady Powiatu Łańcuckiego oraz Starosta Adam Krzysztoń wraz z Wicestarostą Barbarą Pilawą-Kraus.