Tunel w Łańcucie przejezdny

19-07-2024

Po dekadach oczekiwania, mamy w Łańcucie bezkolizyjne skrzyżowanie z magistralą kolejową nr 91. Po raz pierwszy, w piątek 19 lipca 2024 r. o godz. 18.00 tunelem przejechali Kazimierz Gołojuch Poseł na Sejm RP, Adam Krzysztoń Starosta Łańcucki z małżonką, Damian Szubart Burmistrz Miasta Łańcuta, Tadeusz Pasieczny Wójt Gminy Łańcut, Janusz Krupczak Wójt Gminy Rakszawa z małżonką, Stanisław Panek Przewodniczący Rady Powiatu Łańcuckiego, Paweł Jasiukiewicz Przewodniczący Rady Gminy Białobrzegi, Barbara Pilawa-Kraus Wicestarosta Łańcucki, Marcin Kowalczyk Zastępca Burmistrza Miasta Łańcuta, Robert Kochman Sekretarz Powiatu Łańcuckiego i inni samorządowcy. Dzięki uprzejmości Krzysztofa Nawojskiego i Romana Kwiatka uczestnicy tego historycznego wydarzenia przejechali kilkoma historycznymi samochodami. Mieszkańcy Łańcuta i powiatu łańcuckiego z radością podziwiali jadącą kolumnę zabytkowych samochodów, co utrwalili na zdęciach i filmach dla pamięci przyszłych pokoleń. Od tego dnia użytkownicy ruchu drogowego mogą już korzystać z nowoczesnych, bezpiecznych rozwiązań infrastruktury komunikacyjnej zrealizowanej przez inwestora: Samorząd Województwa Podkarpackiego i partnera inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przy finansowym wsparciu lokalnych samorządów. Wykonawca INTOP Tarnobrzeg Sp. z o.o. do końca trzeciego kwartału 2024 r. zakończy roboty wykończeniowe przy projekcie pn.: „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877 Naklik-Leżajsk-Szklary wraz z budową wiaduktu kolejowego / tunelu drogowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 pod linią kolejową nr 91 w Łańcucie”.
opracował Robert Kochman
Zdjęcia: Bernadetta Kochman, Marcin Kochman, Tadeusz Podkowicz