SZEROKOPASMOWY DOSTĘP DO INTERNETU

14-07-2008

Trwają przygotowania do rozpoczęcia w naszym województwie budowy regionalnej sieci szerokopasmowej w technologii WiMAX. W piątek (11.07.2008) w Starostwie Powiatowym w Łańcucie odbyło się spotkanie liderów wszystkich trzech obszarów przetargowych tj. przedstawicieli Miasta Dębicy, Powiatu Łańcuckiego oraz Miasta Sanok z przedstawicielami Zarządu Województwa Podkarpackiego, Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Miasta Rzeszowa. W spotkaniu uczestniczył dr Krzysztof Heller Dyrektor firmy Info-Strategia z Krakowa. Firma ta przygotuje studia wykonalności. Są to dokumenty konieczne do uzyskania dofinansowania inwestycji ze środków UE. Trwają też prace nad kartą projektu, która pozwoli na wpisanie inwestycji na listę indykatywną w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Całe przedsięwzięcie cieszy się poparciem zarządu województwa, który deklaruje dalsze działania zmierzające do uzyskania środków finansowych na ten cel również z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w ramach programu Rozwój Polski Wschodniej.

Po zakończeniu kilkugodzinnych obrad uczestnicy spotkania znaleźli chwilę wytchnienia w zrewitalizowanych obiektach łańcuckiej storczykarni - jedynej w Polsce, a jednej z nielicznych w Europie.