Sukces sportowca z Łańcuta

01-09-2008

Grzegorz Bielecki na Mistrzostwach Europy w Bratysławie wycisnął 2,63 razy więcej, niż sam waży. Mimo że tak niewiele brakło do medalu, świadomość że będąc juniorem jest czwartym zawodnikiem w Europie wśród seniorów, ogromnie cieszy.

Zwycięstwo drużynowe reprezentacji Polski mężczyzn na Mistrzostwach Europy Seniorów i Seniorek w wyciskaniu sztangi leżąc było również wielkim sukcesem Grzegorza Bieleckiego z Łańcuta. Podopieczny Adama Bieleckiego jako jedyny zawodnik z Podkarpacia znalazł się w zespole biało-czerwonych. W zawodach sportowych, zorganizowanych w stolicy Słowacji od 7 do 9 sierpnia br., w klasyfikacji drużynowej mężczyzn Polacy zwyciężyli przed Węgrami i Austrią.
  Indywidualnie Grzegorz Bielecki zajął czwarte punktowane miejsce w Mistrzostwach Europy w wyciskaniu sztangi leżąc, co należy uznać za ogromny jego sukces, gdyż po raz pierwszy brał udział w tego typu międzynarodowych zawodach. Do medalu zabrakło niewiele, ale wychowanek Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI” Łańcut jest jeszcze juniorem przez najbliższe dwa lata i wszystko przed nim.
  Na zawodach rywalizował w kategorii wiekowej seniorów w wadze do 67.5 kg i już wywalczył czwarte miejsce w Europie, pokonując wielu bardziej utytułowanych od siebie zawodników. W wadze do 67.5 kg pierwsze miejsce wywalczył Andrei Huk (BLR) wynikiem 202.5 kg. Drugie miejsce Tuomas Nikkila (FIN) z wynikiem 200 kg. Trzecie miejsce Iwan Chuprinko (UKR) z wynikiem 180 kg. I czwarte miejsce Grzegorz Bielecki (PL) z wynikiem 177.5 kg.