Rekrutacja uczestników do projektu pn. „Podniesienie jakości kształcenia ogólnego w Powiecie Łańcuckim”

12-09-2024

Powiat Łańcucki zaprasza dziewczęta i chłopców do udziału w projekcie pn. „Podniesienie jakości kształcenia ogólnego w Powiecie Łańcuckim”.

Z przyjemnością informujemy, że Powiat Łańcucki z dniem 16 września 2024 r. rozpocznie nabór uczestników/uczestniczek projektu pn. „Podniesienie jakości kształcenia ogólnego w Powiecie Łańcuckim”.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w ramach Priorytetu nr FEPK.07 „Kapitał ludzki gotowy do zmian” programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027”.

Celem głównym projektu jest poprawa jakości kształcenia ogólnego w 2 liceach Powiatu Łańcuckiego w okresie do 30.06.2026 r. poprzez uzupełnienie i uatrakcyjnienie jakości kształcenia ogólnego dodatkowymi formami nabywania wiedzy w celu wzrostu kompetencji kluczowych/nabycia dodatkowych kwalifikacji min. 170 ucz.(113-K,57-M)

Całkowita wartość projektu wynosi 797 064,20 zł, z czego dofinansowanie wynosi 717 357,78 zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: 677 504,57 zł.

Okres realizacji projektu od 2 września 2024 r. do 30 czerwca 2026 r.

Wsparciem w ramach projektu zostaną objęte 2 licea ogólnokształcące, w tym:
1) II liceum Ogólnokształcące (II LO), wchodzące w skład Zespołu Szkół Nr 1 im. J. Korczaka w Łańcucie,
2) III Liceum Ogólnokształcące (III LO) wchodzące w skład Zespołu Szkół Nr 2 im. J. Kochanowskiego w Łańcucie.

Przewidziane formy wsparcia dla uczniów/uczennic roku szkolnym 2024/2025:
    zajęcia uzupełniające wiedzę z j. angielskiego i matematyki (II LO),
    zajęcia rozwijające z matematyki (II LO, III LO), j. angielskiego (II LO, III LO), j. hiszpańskiego (II LO, III LO) oraz j. niemieckiego (II LO), geografii (II LO) i biologii (II LO),
    kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy pozwalający na uzyskanie tytułu „Ratownika” – dla uczniów  III LO w Łańcucie o profilu policyjnym, wojskowym i strażackim

Rekrutacja uczestników/uczestniczek projektu w roku szkolnym 2024/2025 będzie prowadzona w terminie: 16.09.2024 r. –  27.09.2024 r., w sekretariatach szkół biorących udział w projekcie.

Informacji nt. projektu udziela Wydział Rozwoju Gospodarczego i Funduszy Pomocowych Starostwa Powiatowego w Łańcucie, budynek D, ul. Mickiewicza 8, 37-100 Łańcut, pokój nr 2 w godzinach od 7.00 do 15.00., tel. 17 225 69 99, e-mail: fundusze@o2.pl

Warunkiem zakwalifikowania uczestnika/uczestniczki do projektu jest spełnienie wymagań kwalifikacyjnych określonych w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie oraz złożenie dokumentów rekrutacyjnych w wyznaczonym terminie.

Jeśli jesteś zainteresowany/-a uczestnictwem w projekcie, zapoznaj się z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie (do pobrania poniżej).

Udział w projekcie jest bezpłatny

#FunduszeUE       #FunduszeEuropejskie