Powiatowa drużyna na podium IX Gry Miejskiej

17-06-2024

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Łańcucie, jako grupa „Wędrujące Michały” zajęli drugie miejsce w IX Łańcuckiej Grze Miejskiej zatytułowanej: „Łańcuckie Instytucje”. Burmistrz Miasta Łańcuta Damian Szubart wręczył 15 czerwca 2024 r. nagrody i dyplomy dla: Moniki Guzek, Karola Wlazły i Roberta Kochmana. Tylko o jeden punkt od reprezentacji powiatowej była lepsza drużyna Jana Kielara z rodziną, którzy obronili tytuł zwycięzcy z ubiegłego roku. Organizatorem wydarzenia w ramach tegorocznych Dni Miasta Łańcuta był Miejski Dom Kultury w Łańcucie, który we współpracy z „Łańcuckim Strzelcem” Józefa Piłsudskiego i uczniami II LO w Łańcucie zapewnili obsadę 21 punktów w ścisłym centrum Łańcuta. Merytoryczną pieczę nad prawidłowością przygotowanych pytań sprawowała Joanna Kluz Kierownik Działu Historii Miasta i Regionu Muzeum-Zamku w Łańcucie, która od kilku lat prowadzi w MDK w Łańcucie wykłady popularyzujące poznawanie historii dawnego Łańcuta i jego mieszkańców. Ta forma edukacyjnej zabawy dla rodzin czy zorganizowanych grup starszych czy młodszych uczestników, to świetny sposób na popularyzowanie wiedzy o historycznych instytucjach Łańcuta związanych z samorządem, edukacją, bankowością, wojskowością czy stowarzyszeniami.