Powiat Łańcucki pomaga powodzianom z Powiatu Kłodzkiego

25-09-2024

Rada Powiatu Łańcuckiego na sesji w dniu 24 września 2024 r. podjęła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej w kwocie 100 tys. zł dla Powiatu Kłodzkiego w województwie dolnośląskim, który został dotknięty klęską powodzi. W ramach samorządowej solidarności pieniądze zostaną na podstawie porozumienia wydatkowane na usuwanie skutków zniszczeń spowodowanych przez powódź w tym powiecie. Warto podkreślić, że również samorządy gminne z terenu powiatu łańcuckiego przyjmują też podobne uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla samorządów gminnych z terenu powiatu kłodzkiego, które bardzo ucierpiały w wyniku tegorocznej wrześniowej powodzi. Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń podziękował na sesji radnym Rady Powiatu Łańcuckiego za jednomyslną decyzję w sprawie niesienia pomocy powodzianom.
opracował Robert Kochman