Nowa trasa rowerowa w Województwie Podkarpackim

04-08-2008

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego informuje, że w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007 – 2013 będzie realizowany projekt „Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej”, zakładający budowę tras rowerowych w 5 województwach.

Orientacyjna wartość kompleksowego projektu wynosi około 50 mln euro. Na Województwo Podkarpackie z EFRR ma być przeznaczone około 9,39 mln euro, co zgodnie z przyjętym algorytmem przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogranicza dystans trasy rowerowej. Po ustaleniach z sąsiednimi województwami: świętokrzyskim i lubelskim ponadregionalna trasa rowerowa musi łączyć się w okolicach Sandomierza (Trześń) i Narola (Podlesina).

Dla zatwierdzenia i przyjęcia trasy przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego niezbędne jest kierowanie się ministerialnymi kryteriami. Najważniejszymi są: spójność trasy, bezpieczeństwo jazdy i minimalizowanie wysiłku rowerzysty przez ograniczanie ilości podjazdów oraz wykorzystanie terenów atrakcyjnych turystycznie w Województwie Podkarpackim, mogących wpłynąć na rozwój przedsiębiorczości związanej z branżą turystyczną.

Mapkę można pobrać tutaj

Opis mapki znajduje się tutaj

Źródło informacji: http://www.wrota.podkarpackie.pl/pl/turystyka/porpw_trasy_rowerowe