Modernizacja oddziałów w Łańcuckim ZOZ-ie.

06-07-2006
Obiekt ten po generalnym remoncie, trwającym prawie rok, zostaje oddany dla pacjentów w pełni przystosowany do obowiązujących obecnie przepisów prawnych i norm unijnych.
            Na podkreślenie zasługuje fakt, że budynek został zmodernizowany w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, poddziałanie 1.3.2 „Regionalna infrastruktura ochrony zdrowia” (ZPORR 2004-2006)– edycja 2004, jako kolejny już produkt projektu ze złożonego przez zakład wniosku finansowanego z funduszy Unii Europejskiej.
Łańcucki SP ZOZ łącznie otrzymał kwotę ponad 6 mln zł. Jest to najwyższa kwota w skali całego województwa podkarpackiego, jaka została przyznana dla tego rodzaju wniosków. Aby zrealizować tę inwestycję szpital musiał wygospodarować z funduszy własnych 25% tej sumy.
            Pieniądze przeznaczone w ramach środków unijnych na modernizację łańcuckiego szpitala, nadają tej placówce nowy wygląd. Pomieszczenia oddziałów szpitalnych są przestronne, funkcjonalne, co stwarza intymny i przyjazny, domowy klimat.