Marszałek Ortyl wizytował tunel w Łańcucie

06-06-2024

Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl wraz z Posłem na Sejm RP Kazimierzem Gołojuchem i Starostą Łańcuckim Adamem Krzysztoniem byli 5 czerwca 2024 r. w nowobudowanym tunelu w Łańcucie. Planowany termin zakończenia „Budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877 Naklik-Leżajsk-Szklary wraz z budową wiaduktu kolejowego / tunelu drogowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 pod linią kolejową nr 91 w Łańcucie” to trzeci kwartał 2024 r. Wykonawca INTOP Tarnobrzeg Sp. z o.o. realizuje zadanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Całkowita wartość inwestycji wynosi 36 mln 309 tys. 761 zł, z czego 25 mln 59 tys. 797 zł pochodzi z budżetu Województwa Podkarpackiego. Samorządy Powiatu Łańcuckiego, Miasta Łańcuta, Gminy Białobrzegi, Gminy Czarna, Gminy Łańcut, Gminy Rakszawa i Gminy Żołynia współfinansują zadanie kwotą 2 mln zł. Partner inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dofinansował zadania kwotą 9 mln 249 tys. 964 zł ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
  To bardzo ważna dla mieszkańców powiatu łańcuckiego inwestycja, która wraz ze wschodnią obwodnicą Łańcuta znacząco poprawi komfort poruszania się na terenie miasta. Marszałek Władysław Ortyl podkreślił, że inwestycje te już za kilka miesięcy uwolnią Łańcut od korków samochodowych. Znacząco poprawi się bezpieczeństwo licznych użytkowników dróg wojewódzkich i przez dziesięciolecia będą dobrze służyć mieszkańcom i turystom.
opracował: Robert Kochman