Koncert charytatywny w Łańcucie

05-04-2007

Koncert charytatywny, którego mottem były słowa św. Brata Alberta „Bądź dobry jak chleb” został zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im H. Sienkiewicza, Miejski Dom Kultury, Powiatowy Zespół Ognisk Pracy Pozaszkolnej oraz działające przy nim Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie w Łańcucie. W tym roku całkowity dochód z dobroczynnej imprezy został przeznaczony na dofinansowanie kosztów operacji Mateusza ucznia - I LO.
Marta Panek i Maciej Nycz uczniowie z I LO w niedzielę 11 marca 2007 r. na scenie MDK w Łańcucie zapowiadali kolejne występy: Zespołu Tanecznego „Rytm, Zespołu Pieśni i Tańca „Łańcut” z MDK, Zespołu Tańca Nowoczesnego „Gracja” z PZOPP, Zespołu Rockowego „The Red Sky”. W MDK wystąpiły także zespoły wokalno–instrumentalne takie jak: „Wesołe Nutki”, zespół rockowy „Dwa, trzy słowa”, zespół wokalno instrumentalny z PZOPP, zespół wokalny poezji śpiewanej z I LO, zespół wokalny „Ekonomik”, zespół wokalny ze Zespołu Szkół nr 1 w Łańcucie, zespół instrumentalny z Zespołu Szkół nr 3 w Łańcucie, zespół wokalny „SOLO” i zespół instrumentalny „Solinki” z Ośrodka Kultury w Kosinie, solistka Agnieszka Bartman z I LO i PZOPP oraz uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej - zespół wokalny „AMARE”.
Uczestnicy koncertu z wielkim sercem i zaangażowaniem występowali na scenie mając świadomość, że jest to impreza, z której dochód w całości przeznaczony został na szczytny cel – pomoc finansową dla chorego chłopca. Nie brakło ludzi dobrej woli, którzy mogli wykupić cegiełki o nominałach 5, 10, 20 złotych, aby w ten sposób wesprzeć przeprowadzaną akcję charytatywną. Wszystkie cegiełki zostały bardzo szybko wykupione, a liczni darczyńcy hojnie przekazywali pieniądze również do puszek. Wszystkie miejsca siedzące były zajęte, a widzowie, którzy nieco później przyszli do sali widowiskowej musieli na stojąco uczestniczyć w imprezie. Koncert charytatywny cieszył się ogromnym zainteresowaniem oraz został wspaniale przyjęty przez łańcucką publiczność, której dostarczył wiele pozytywnych emocji i wzruszeń. Mieszkańcy Ziemi Łańcuckiej po raz kolejny udowodnili, że są bardzo wrażliwi na los ludzi potrzebujących pomocy i potrafią być hojni, za co bardzo serdecznie dziękują organizatorzy.
Wszyscy, którzy nie mogli uczestniczyć w koncercie, a chcieliby jeszcze wesprzeć trwającą akcję charytatywną i przyczynić się do pokrycia kosztów operacji Mateusza ucznia - I LO w Łańcucie proszeni są o dokonywanie wpłat na konto nr 47124026431111000037856171, należące do Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum z dopiskiem Dar dla Mateusza. Stowarzyszenie to ma status organizacji pożytku publicznego dzięki czemu dokonywane wpłaty do końca kwietnia br. można odliczać od należnego podatku, który wykazujemy w składanych urzędowi skarbowemu rocznych zeznania podatkowych – w PIT-ach.
Wszystkim tym, którzy podjęli się trudu współorganizowania koncertu dobroczynnego, jak i tym którzy w nim uczestniczyli występując na scenie należą się wyrazy uznania, za okazany „dar serca”. Miejmy nadzieję, że w przyszłości takie koncerty na stałe wejdą do kalendarza imprez kulturalnych naszego miasta.

Elżbieta Kontek
„Gazeta Łańcucka” Kwiecień 2007 Nr 4/143
fot.: Zespół Tańca Nowoczesnego „Gracja” z PZOPP w Łańcucie występujący w Koncercie charytatywnym.