KOLEJNE SUKCESY

05-08-2008

Zespółu  Taneczny „Gracja” działający przy Powiatowym Zespole Ognisk Pracy Pozaszkolnej w Łańcucie odniósł kolejne sukcesy. Tym razem na Krajowych Mistrzostwach Polski SHOW DANCE, które odbywały się w Tarnowie Podgórnym w dniach 06 – 09.06.2008 r. Mistrzostwa były jednocześnie kwalifikacją do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. „Gracja” reprezentowała zarówno Miasto Łańcut, jak i Powiat Łańcucki.

Zespół przedstawił w tym roku 3 nowe choreografie w kategoriach:
- mini-formacja - seniorzy – V miejsce
- formacja – seniorzy         - IV miejsce
- produkcje                         - III miejsce - brązowy medal.

Zdobyte nagrody zakwalifikowały zespół na Mistrzostwa Europy odbywające się w dniach 27 – 29.06.2008 r. w Chorwacji – Zagreb oraz na Mistrzostwa Świata do Niemiec – Riesa w dniach 25 – 29.11.2008 r.
W wyjeździe na mistrzostwa brało udział 40 członków zespołu „Gracja”: 7 ze szkół ponadgimnazjalnych, 5 z gimnazjum i 28 ze szkół podstawowych.