Grzegorz Bielecki Mistrzem Polski Seniorów

27-03-2008

Grzegorz Bielecki z Łańcuta został Mistrzem Polski Seniorów w wyciskaniu sztangi leżąc. Po raz kolejny ustanowił rekord Polski w kategorii wagowej do 67,5 kg, tym razem w grupie wiekowej do lat 23 wynikiem 182,5 kg! Zawody w dniach 15-16 marca 2008 roku w wielkopolskim Gostyniu może też zaliczyć do udanych drugi reprezentant Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Zieloni Łańcut” – Maciej Magoń. Sukcesy łańcuckich sportowców to efekt kilkuletniej systematycznej pracy pod okiem profesjonalnego trenera dr Adama Bieleckiego. Na co dzień trenują w siłowni Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie, gdzie zajęcia sportowe dla młodzieży w tej dyscyplinie finansuje Powiat Łańcucki w ramach zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez PZOPP.
  W ubiegłym roku Grzegorz Bielecki za szereg wspaniałych sukcesów sportowych zdobył tytuł Łańcuckiego Sportowca Roku 2007. Zdobył on m.in. nominację do kadry narodowej oraz został sklasyfikowany na 15. miejscu w Polsce w grupie seniorów w kategorii open (wszech wag z przelicznika Wilksa). Na ostatnich zawodach przyszło mu stoczyć niezwykle emocjonujący pojedynek z innym kadrowiczem Reprezentacji Polski w kategorii wagowej do 67,5 kg - Radosławem Zającem z ,,Terminatus” Dąbrowa Górnicza. Grzegorz Bielecki dopiero w ostatnim podejściu zdołał pokonać rywala i w końcowym rozrachunku wycisnąć tytuł mistrzowski, a także start na czerwcowe Mistrzostwach Świata w czeskiej Pradze.
  Drugi z naszych reprezentantów Maciej Magoń, startujący w kategorii wagowej do 100 kg, do ostatniego wyciskania pozostawał w strefie medalowej, ale ostatecznie zabrakło trochę szczęścia. Wywalczył on IV miejsce z wynikiem 190 kg, ale poprawił o 10 kg własny rekord życiowy i uzyskał I klasę sportową, dlatego start w mistrzostwach może zaliczyć do udanych.
  Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w Polsce rozgrywane są od siedemnastu lat. Rokrocznie w tej dyscyplinie są rozgrywane Mistrzostwa Świata i Europy, a konkurencja ta ma status dyscypliny paraolimpijskiej. W zawodach szczebla krajowego uczestniczą setki zawodników. Za sprawą Bieleckich LUKS „Zieloni Łańcut” wyrasta na krajowego potentata w tej mało znanej dyscyplinie sportowej.