„BŁOGOSŁAWIENI” – wystawa w GOK w Żołyni

01-06-2023

W dniach od 15 maja do 20 czerwca 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Żołyni ul. Smolarska nr 1 można zwiedzać wystawę zatytułowaną „BŁOGOSŁAWIENI”. Autorka wystawy Sylwia Walania-Telega jest absolwentką Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie oraz historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sobotę 13 maja br., w noc muzeów w Żołyni miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy z udziałem 28-letniej artystki, której prace, małe formy rzeźbiarskie, ceramika i rysunki zainteresowały i zachwyciły zwiedzających.
  W sobotę 3 czerwca br. w godz. od 8.45 do 9.30 uczestnicy 41 Powiatowego Rajdu Rowerowego Żołynia-Brzóza Królewska-Julin będą mieli możliwość zapoznania się z ekspozycją, dzięki uprzejmości Magdaleny Kątnik-Kowalskiej Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Żołyni.
Tekst i zdjęcia Robert Kochman