Bierny dziś – aktywny jutro

30-01-2017

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do udziału w projekcie: „Bierny dziś – aktywny jutro” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, działanie 1.2 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy, podziałanie 1.2.2 Wsparcie udzielane z Inicjatywy na rzecz zatrudniania młodych ludzi.
Projekt skierowany jest do osób młodych, w tym osób z niepełnosprawnościami, w wieku 15-29 lat bez pracy, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (w trybie dziennym) – tzw. Młodzież NEET, niezarejestrowane w urzędach pracy, zamieszkujące woj. podkarpackie.
Szczególnie premiowane podczas rekrutacji będą osoby:
•    Niepełnosprawne,
•    Bierne zawodowo,
•    Zamieszkałe wieś/miasto poniżej 20 tys. mieszkańców,
•    Których dochód  na członka rodziny wynosi do 500 zł na osobę oraz
•    Osoby o niskich kwalifikacjach.
W ramach projektu uczestnicy projektu zostaną objęci kompleksowym wsparciem dającym możliwość podniesienia kwalifikacji zawodowych i podjęcia zatrudnienia w skład, którego wchodzi:
•    Pośrednictwo pracy,
•    Doradztwo psychologiczno-zawodowe
•    Indywidualny Plan Działania (IPD);
•    Szkolenia specjalistyczne (min. księgowość, kadry, płace, kucharz, obsługa kas fiskalnych, grafika komputerowa, kosmetyczka itp.), potwierdzone egzaminem i uzyskaniem certyfikatu;
•    Stypendium szkoleniowe;
•    4 - miesięczne płatne staże - 1570 zł/mc;
•    Zwrot kosztów dojazdu na doradztwo, szkolenia;
•    Wsparcie Animatora przez cały okres uczestnictwa w projekcie.

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY !

Termin przyjmowania zgłoszeń: 16.01.2017 r.-31.01.2017 r.
Biuro projektu:
Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
ul. Szopena 51,
www.rarr.rzeszow.pl
Wartość dofinansowania projektu z UE 1 300 785,60 PLN.