Konwent nowych władz samorządowych

13-05-2024

W czwartek 9 maja 2024 r. w Starostwie Powiatowym w Łańcucie miało miejsce pierwsze w nowej kadencji samorządów terytorialnych posiedzenie Konwentu Samorządów Powiatu Łańcuckiego. Na zaproszenie Przewodniczącego Konwentu Adama Krzysztonia Starosty Łańcuckiego w posiedzeniu uczestniczyli: Franciszek Masłoń Wójt Gminy Białobrzegi, Józef Buk Wójt Gminy Czarna, Tadeusz Pasieczny Wójt Gminy Łańcut, Aleksander Cwynar Wójt Gminy Markowa, Janusz Krupczak Wójt Gminy Rakszawa, Piotr Dudek Wójt Gminy Żołynia oraz Damian Szubart Burmistrz Miasta Łańcuta.
  W poniedziałek i wtorek 6-7 maja br. miały miejsce pierwsze inauguracyjne sesje rad, gdzie nasi samorządowcy złożyli ślubowanie związane z objęciem mandatu po wyborach przeprowadzonych w dniach 7 kwietnia br. oraz drugiej turze 21 kwietnia br.
  Wiele problemów samorządowych jest wspólnych i można osiągnąć lepsze efekty, gdy podejmuje się współpracę, by wypracować najlepsze rozwiązania służące dobru naszych mieszkańców. W szczególności w celu osiągnięcia lepszych cen przy grupowym zakupie energii elektrycznej i gazu samorządy gminne i powiatowe jednostki organizacyjne mogą dokonywać zakupów na korzystniejszych warunkach niż każdy osobno. Przetargi przeprowadza Starostwo Łańcuckie. Wspólna promocja atrakcji turystycznych i oferowanych produktów może przyczynić się do poprawy sytuacji w tej branży. Od wielu lat przynosi dobre rezultaty współpraca naszych samorządów przy poprawie stanu powiatowej infrastruktury drogowej. Samorządowcy mieli też sposobność do wymiany doświadczeń i zadeklarowali wolę wzajemnej współpracy dla dobra naszych mieszkańców.
Tekst i zdjęcia Robert Kochman