VII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego

19-05-2014

W sobotę 17 maja 2014 w Hali MOSIR w Łańcucie odbyła się VII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego, w której brała udział reprezentacja mieszkańców naszego Domu w składzie: Zofia Kot, Grażyna Radomska , Elżbieta Wolke, Maria Bytnar, Mieczysław Sudoł, Lesław Babiarz, Jerzy Ulma, Ryszard Bester, Wawrzyniec Inglot.  Nie we wszystkich konkurencjach mogliśmy rywalizować, ale w większości startowaliśmy. Takie konkurencje jak: przeciąganie liny,  wyciskanie sztangi czy wyścig na balonach były dla nieco młodszych zawodników. Natomiast tenis stołowy, rzut lotką do tarczy, badminton, rzut woreczkiem do celu, warcaby stupolowe oraz rzut piłką do kosza były dla naszych mieszkańców niezbyt trudne. Wszyscy startujący byli zwycięzcami, bo taka jest idea tej Spartakiady, co na otwarcie w swoich wystąpieniach podkreślali: Kazimierz Gołojuch Poseł na Sejm RP, Adam Krzysztoń Starosta Łańcucki, Stanisław Gwizdak Burmistrz Miasta Łańcuta oraz odpowiedzialny za organizację i koordynator wszystkich działań ks. Jan Franków.Przed rozpoczęciem zawodów wystąpili z pokazem walk rycerskich przedstawiciele grupy rekonstrukcyjnej Zakonu Rycerzy Dnia Ostatniego . Po zakończeniu zmagań sportowych wszyscy uczestnicy zostali odznaczeni złotymi medalami.